poniedziałek, 8 czerwca 2015

Zwierzaki Pocieszaki - Czytamy i ludziom w potrzebie pomagamy.

Jest taka książeczka, która moim dzieciom sprawia dużo radości, do której często lubimy wracać. A dodatkową korzyścią jest to, że przy jej zakupie pomogliśmy potrzebującym. 
Zwierzaki Pocieszaki. 

Książka wspiera Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" z Rumi, która opiekuje się chorymi, niepełnosprawnymi i cierpiącymi z powodu biedy dziećmi z całego kraju.
Wszystkie środki z jej sprzedaży przekazywane są na rzecz właśnie tej fundacji.

Wiele osób zaangażowało się w projekt tej książeczki, ale żadne z nich nie otrzymało za to wynagrodzenia. Każda złotówka przekazana jest na konto fundacji, a jedyną korzyścią dla autorek i sponsorów jest satysfakcja z tego, że mogli zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.

O czym jest książeczka?

W pierwszym wierszyku poznajemy małego Karola, który wraz z rodzicami mieszka w małym drewnianym domku w górach. Karolek ma w swoim pokoiku wiele pluszowych zabawek, które gdy tylko drzwi domu się zamykają, ożywają i wiodą swoje życie pełne przygód.


Poza fajną treścią jest w niej wiele kolorowych rysunków, które również lubimy przenosić na papier w wolej chwili.
( a to efekty mojej pracy z ołówkiem i kredkami ).

Poznajemy:

Kotka Kłopotka


Ropuchę Łakomczuchę


Króliczka SłodyczkaWiewiórkę Barbórkę


Świnkę Balbinkę


Liska Hipiska


Osiołka Bancwołka


Ślimaczka NieboraczkaFretkę Alfredkę


Motylka BrzydalkaKażdy z pocieszaków ma swój własny styl i wyrazisty charakter.
Podobnie jak my, każdy bohater ma jakąś słabość, której musi stawić czoła. Z pewnością odnajdziemy również własne odzwierciedlenie lub swojego dziecka.

Michaś to czysty Kotek Kłopotek, wpada w różne tarapaty, Maciek podobnie jak Króliczek Słodyczek boi się dentysty, obaj jak Ropucha Łakomczucha uwielbiają słodycze i niezdrowe jedzenie. Wiewióreczka Barbóreczka zmaga się ze swoimi kompleksami podobnie jak ja, a i do Motylka Brzydalka pasuje moja osobowość.

Zachęcam Was do kupna tej książeczki. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ. Dzieci Wasze z pewnością pokochają jej bohaterów, a Wy będziecie mogli pomóc tym, którzy naprawdę są w potrzebie. 

Kiedy już książeczkę kupicie to koniecznie podzielcie się, która postać najbardziej do Was pasuje, która najbardziej Was zachwyciła.

Jeśli nie chcecie lub nie możecie kupić jej drogą internetową 28 czerwca u nas w Ośnie na boisku będzie możliwość jej kupna osobiście. Będzie można również zdobyć autografy niektórych autorek. Zapraszamy.

A to śłimaczek w wykonaniu mojego prawie 7 letniego Macieja ;-)
4 komentarze:

 1. Ja już tą książkę sobie zamówiłam i zachęcam mamy do kupna jej a przy okazji zrobimy dobry uczynek. ps. obiecuje że się odezwę i opisze który bohater przypadł do gustu mojemu synkowi. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekam z niecierpliwością. już pękam z ciekawości

   Usuń
 2. fajna inicjatywa. Ukłony dla dobroczyńców

  OdpowiedzUsuń
 3. tak to prawda. również im się kłaniam.

  OdpowiedzUsuń