czwartek, 10 września 2015

3 lata - urodziny Michałka.

To już minęły 3 lata odkąd Michaś pojawił się na świecie.
3 lata wypełnione radością, miłością oraz łzami i zmęczeniem. I chociaż był jak najbardziej wyczekiwanym i planowanym dzieckiem, i chociaż wiedziałam czym macierzyństwo jest, to nasza przygoda wcale nie była łatwiejsza, od tej z pierwszym dzieckiem.Pamiętam dzień porodu, od samego świtu aż do późnej nocy. Pomimo, że do porodu powinniśmy poczekać jeszcze dwa tygodnie, wiedziałam, że nie ma takiej szansy.10 września 2012r. rano, ok 9 oderwał mi się czop płodowy. Powiedziałam Maciejowi, troszeczkę przestraszona, że ma wyjść i mnie zostawić, bo muszę się umyć. Wiedział, że leci mi krew, szybko BEZ MOJEGO PRZYZWOLENIA pobiegł po ciocię i jej naskarżył. No i zaczęło się. Szybkie pakowanie do szpitala a tam oczekiwanie na poród.

Ok 21:30 przyszedł do mnie ordynator i powiedział, że mam iść spać, bo dzisiaj nic z tego nie będzie. Zadzwoniłam do męża, do teściowej i do szwagra, że jednak nie teraz. Szwagier ucieszył się, bo dzień później on ma urodziny. A jednak, pomimo rokowań lekarza o godzinie 22:58 Michaś był już na moim brzuchu. Cały, zdrowy i mój. Pielęgniarki chciały zabrać go do mycia, ale nie oddałam go. Leżeliśmy sobie tak 2 godziny i odpoczywaliśmy razem.  Dopiero po tym czasie wzięły go do mycia, a mnie na salę.
No i w momencie, kiedy przynieśli mi go do karmienia, dupek mały nie chciał się ode mnie odkleić. Kurcze, od 1 do 7 siedziałam na łóżku i trzymałam go przy piersi. Ręce myślałam, że mi odpadną, a kręgosłup pęknie.

Jeszcze przed porodem planowałam, że jeśli będzie taka możliwość zostanę w szpitalu jak najdłużej, by odpocząć i nacieszyć się dzieckiem. Ale po całej nocce płaczu i wiszeniu przy piersi, następnie po spaniu w dzień zaledwie 15 minut, stwierdziłam, że chcę do domu. Miałam dosyć tej samodzielności i braku możliwości wyjścia do łazienki. Potrzebowałam kogoś do pomocy, a przede wszystkim przestrzeni w której jeśli dziecko chwilę popłacze, to nikt mi nie powie, że jestem złą matką bo poszłam do toalety.

I wróciliśmy do domu. Maciek z otwartymi ramionami i ze łzami w oczach przyjął brata. Od razu chciał go trzymać na rękach i przytulać. Och, cudownie było na nich patrzeć i nadal są cudownym rodzeństwem.


BRACISZKU, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI 3 URODZIN
Były to trudne 3 lata, ponieważ Michaś w przeciwieństwie do Macieja nie spał prawie wcale. Robił sobie drzemki 15 minutowe i już. W dzień co prawda miał brata, który w razie konieczności do niego rozmawiał, ale nocki również nie były lepsze. Budził się co godzinę przez pierwszy rok. W drugim roku życia wstawał co dwie, zdarzało się przespać trzy godziny. I ciągle wołał pić (mama koko). Na szczęście, od około pół roku śpimy całe nocki.

I pomimo tego, że te pierwsze 3 lata dały nam trochę w kość, to jesteśmy super rodzinką i nie wyobrażamy sobie, by miałoby być inaczej.
Michaś jest wesołym dzieckiem. Otwartym na ludzi i nowe znajomości. Niczego się nie boi. No dobra, kury go przerażają i się do nich nie zbliża. Nasza mała gaduła, wszędzie go pełno. Nie zdążysz się odwrócić, a już go nie ma w zasięgu wzroku. Wesoły, wrażliwy, bywa uparty (oj i to bardzo), ale już wie czego chce. Mała iskiereczka, podbija serca każdego kogo spotka na swojej drodze.


Mogłabym długo pisać i wspominać czas tych ostatnich trzech lat. Bo wiele przeszliśmy, wiele w naszym życiu zmieniło drugie dziecko, ale może o tym innym razem?

Na koniec chcę życzyć Tobie Synku, wszystkiego tego co w życiu najpiękniejsze i najcenniejsze.
Życzę Tobie przede wszystkim zdrowia, bo dzięki temu żadne góry i przeciwności nie będą zbyt wielkie.
Radości i uśmiechu, bo to najlepsza metoda na pokonanie nawet największych trudności. Swoim cudownym uśmiechem i pogodnym usposobieniem podbijesz niejedno serce.
Miłości, bo dzięki niej czujesz, że warto żyć.
Póki co, wszystko to masz, mam nadzieję, że już zawsze te wartości pozostaną z Tobą.
Pamiętaj, że zawsze, w każdej sytuacji, i w każdym momencie możesz na nas liczyć.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji trzecich urodzin.


Już w zeszła niedzielę obchodziliśmy urodziny Michałka. Zobacz jak miło spędziliśmy czas. Dużo radości z otwierania prezentów. Zobaczcie z jaki zaciekawieniem to robi. Wszyscy byliśmy ciekawi jego reakcji, wrażenia bezcenne ;-)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza