niedziela, 15 marca 2015

Jakie bamboszki wybrać dla dziecka?


 Oryginalne butki dziecięce wykonane ze skóry jagnięcej firmy http://www.paputki.com.pl/ w ostatnim czasie przykuły moją szczególną uwagą. Dzięki temu, że paputki są wykonane z naturalnej skóry noga dziecka swobodnie oddycha i nie poci się. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tego typu buciki są niebezpieczne dla dzieci, bo nie mają twardej podeszwy i będą się ślizgać na płytkach lub panelach w naszych domach. Ale producent pomyślał nie tylko o wygodzie naszego malucha ale również i bezpieczeństwie dlatego są wykonane z miękkiego i antypoślizgowego zamszu.
Eksperci medyczni na całym świecie uważają, że nauka chodzenia i chodzenie boso jest najzdrowszym rozwiązaniem dla organizmu naszego dziecka. Największym atutem tych butków jest to, że nie mają one sztywnych zapięć, które mogłyby uwierać nóżki maleństwa czy też twardych podeszw dzięki czemu chód malucha nie jest sztywny a lekki i naturalny. Jest to sposób rozwijania stopy bardzo zbliżony do chodzenia boso, a więc najzdrowsza alternatywa dla naszych pociech.


Kiedy Maciek był mały i zaczynał chodzić to niezbyt wychodziły mu pierwsze kroki w bamboszkach z twardą podeszwą. Bardzo trudno stawiało się jemu kroki ponieważ nóżki automatycznie dzięki tym bamboszom robiły się sztywne. Kolejnym problemem było dopasowanie buta do nogi. Jeśli rozmiar się zgadzał to nie mogłam jemu ich założyć ponieważ ma grube przegubie, natomiast gdy kupowałam o rozmiar większe to nóżka się ześlizgiwała z piętki i ją obcierała, lub by temu zapobiec mocno zaciskałam zapinki ale niestety po zdjęciu buta na kostce dziecka zostawał ślad zapinki i czasami również obtarcie lub siniaki.
Natomiast w tym przypadku nie ma takiej możliwości ponieważ paputki mają elastyczną gumkę, dzięki której noga idealnie dopasowuje się do buta i dziecko swobodnie może się poruszać bez żadnych zadrapań, no chyba że się przewróci, ale to już z przyczyn zupełnie niezależnych od obuwia ( nie rozłączny element nauki chodzenia ).Miałam okazję przymierzyć te paputki półrocznej Majce, która również ma wysokie przegubie i na początku sprawiało nam problem założenie buta, ale gdy tylko opanowałyśmy tą technikę i dobrze ustawiłyśmy nóżkę i maluszka w swoich rękach zakładanie ich nie jest już trudne a dziecko może mieć pięknie wykończoną nogę i grube skarpety mogą iść w zapomnienie.Jeszcze jedną ważną informacją dla troskliwych mam może być to, że obuwie tego typu otrzymały prestiżowy " znak Stowarzyszenia Amerykańskich Lekarzy Pediatrów " dla produktu, który wspiera naturalną funkcję stopy.

Firma paputki.pl produkuje butki dla dzieci w wieku od 0 do 7 lat. Dostępne są w różnych kolorach i z różnymi motywami, które dodatkowo mogą zachęcić dziecko do ich noszenia. My mamy kotka i owieczkę. Serdecznie polecam do zakupu tych zdrowych bucików.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza