piątek, 13 listopada 2015

No i kto jest gorszy? - Brak życzeń imieninowych.

Niby nie obchodzimy i nie zależy nam, a jednak czekamy z niecierpliwością na życzenia i drobny upominek od ukochanej osoby. To tylko imieniny, nic wielkiego, a jednak coś!!! Kocham i chcę być kochana. Mały choćby całus i wszystkiego najlepszego wystarczy. Pokaż tylko, że pamiętasz i że Tobie zależy.A my tego roku, w tym całym biegu zapomnieliśmy o sobie. Żadne z nas nie złożyło życzeń. Ja jemu, a on mi. Ale każde z innego powodu. Kto jest gorszy?

ON:
Nie złożył mi życzeń, bo zapomniał. Nawet przez chwilę, nie pomyślał, że tego dnia obchodzę imieniny. Kiedy poprosiłam go o choćby zwykłe WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, zdziwił się o co mi w ogóle chodzi. Było mu głupio, ale nawet nie próbował udawać, że cały dzień pamiętał, a teraz po prostu zapomniał. Był szczery - i dobrze, o to chodzi!
Nie złożył życzeń, bo nie wiedział, że mam imieniny.

JA:
Pamiętałam, oczywiście że pamiętałam. Nawet uroczystą kolację przygotowałam. Niestety nagła awaria, spontaniczny wyjazd Marcina do Niemiec sprawił, że to wszystko nie miało sensu. Była kolacja dla rodziny, ale bez solenizanta. Napracowałam się, przeżywałam jego brak, i przykro mi było, że świętujemy jego imieniny bez niego, ale... Pomimo, że pamiętałam, to jednak zapomniałam o najważniejszym! Nie złożyłam mu życzeń. Przecież rano przed wyjazdem mogłam to zrobić, albo zadzwonić. A ja tego nie zrobiłam! Skupiłam się na rzeczach materialnych, o duchowych i uczuciach zapomniałam.
Nie złożyłam mu życzeń, bo choć pamiętałam wcale o tym nie pomyślałam.

I kto Twoim zdaniem jest gorszy?

30 komentarzy:

 1. Mnie nawet o własnych imieninach zdarza się zapominać, więc trudno mi to rozpatrywać w kategoriach "kto był gorszy" :) Gdyby M. zapomniał o moich urodzinach albo naszej rocznicy ślubu, pewnie miałabym mu trochę za złe - ale akurat imieniny nie są dla mnie jakąś bardzo istotną okazją, o którą mogłabym się gniewać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mi jakoś w tym roku również nie było przykro. Jeśli chodzi o robienie przyjęcia, to w sumie swojej okazji nie obchodzę wcale, po prostu nie lubię. A nawet gdybym nie chciała robić imienin męża to muszę, bo to marcinki, więc wszyscy maja wolne w pracy i wszyscy pamiętają. A urodziny zawsze jemu wyprawiam. Jemu i dzieciakom

   Usuń
 2. O rany :( Nieprzyjemne sytuacje i to obie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście w tym roku nie mieliśmy czasu na obrażanie się, ale rzeczywiście, fajne to nie było

   Usuń
 3. Ja co roku zapominam o swoich imieninach - o cudzych zresztą też. Przypomina mi mój chrzestny, który potrafi zapomnieć o wszystkim tylko nie o tym że należy złożyć mi życzenia.

  Nie przejmuj się. Kiedyś imieniny były popularnym świętem, teraz powoli odchodzą do lamusa. Ważne, żebyście pamiętali o sobie na codzień a imieniny mogą zejść na boczny tor.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, najważniejsze by szanować siebie na co dzień. A imieniny to już tylko formalność

   Usuń
 4. Jak dla mnie nikt nie jest gorszy, bo sam imienin nie obchodziłem nigdy. Długo nawet nie wiedziałem kiedy mam, dopóki pewna osoba na siłę nie zaczęła mi szukać tej daty... No i teraz wiem już kiedy mam, ale sam o tym nigdy nie pamiętam xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My postanowiliśmy sobie, że będziemy obchodzić jedno święto imieniny lub urodziny, by trochę zaoszczędzić. Ja obchodzę urodziny, bo są latem, więc prościej zaprosić gości na dwór i zrobić grilla - jeśli w ogóle coś robię, bo nie lubię tego dnia. Mężowi dla rodziny wyprawiam urodziny, a dla znajomych imieniny... Dzieciaczkom urodziny. Ale o życzeniach staramy się pamiętać zawsze. Bo nie są ważne prezenty, a nasze uczucie do nas.

   Usuń
 5. U mnie mąż nie ma szans zapomnieć nawet jak by chciał ;) o każdej okazji trąbię już z miesiąc wcześniej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też kiedyś tak robiłam, ale już przestałam ;-)

   Usuń
 6. obie sytuacje nie są przyjemne, ciężko wybrać, ale chyba i nie o wybór tu chodzi, tylko uświadomienie sobie błędów.
  U nas imieniny się obchodzi tylko w domu, więc o rodzicach pamiętam, natomiast narzeczony śląskim zwyczajem tylko urodziny i ja dla niego podobnie. szczerze mówiąc nawet nie wiem kiedy by mu te imieniny wypadły. :O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najchętniej wcale bym niczego nie obchodziła, ale z drugiej strony, z rodzinką też trzeba się widywać a to jest idealny pretekst.

   Usuń
 7. Nie chce oceniać, ale jak dla mnie Twój wybór jest Gorszy, bo świadomie nie złożyłaś mężowi życzeń.

  OdpowiedzUsuń
 8. W mojej rodzinie w ogóle nie obchodzi się imienin i chyba nawet nigdy nie obchodziło. Jedynie dziadek dzwoni wtedy z życzeniami i za każdym razem jestem tak samo zaskoczona :D Tak właściwie to, co teraz napisałam wyklucza pierwsze zdanie w tym komentarzu, ale miałam na myśli jakieś huczne imprezy i tym podobne. Stąd kompletnie nie przejmuję się brakiem życzeń, bo sama zapominam o istnieniu moich imienin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, nie myślę nawet o imprezie, tylko o samym fakcie pamięci i złożenia życzeń.

   Usuń
 9. Moim zdaniem nikt nie jest gorszy, czasami zapomnieć rzeczą ludzką. Dla mnie urodziny czy imieniny to taki sam dzień jak każdy. Wiadomo, że przykro, ale u mnie w najbliższej rodzinie, świętujemy na następny czy jakiś kolejny dzień. Zwykła kolacja, znaczy czasami coś bardziej wyszukanego niż kanapki. Ot, takie przeniesienie, ale nikt nie obraża się za zapomnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niby tak, ale miło jest gdy w dniu imienin czy urodzin ktoś o mnie pamięta.

   Usuń
 10. Nie mi oceniac, kto gorszy... Ale przykre, ze nie mowi sie drugiej osobie chocby czegos milego. Niby to tylko imieniny. Ja zarowno urodziny jak i imieniny chce obchodzic. Wiec zawsze pamietam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, miło gdy ktoś pamięta. I nie prezenty są ważne, a właśnie pamięć i szczere życzenia. Ja niby nie chcę obchodzić, ale życzenia chciałabym dostawać od wszystkich dla których jestem ważna.

   Usuń
 11. Zawsze winę ma ... facet! ;) My imienin nie obchodzimy, więc mamy jeden problem z głowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapomnieć ludzka rzecz, nie ma się co przejmować i szukać gorszego ;)
  Wiesz, ja nawet nie wiem, kiedy mam imieniny! Nigdy nie było mi to do niczego potrzebne, bo u mnie w rodzinie świętuje się urodziny.. Będę mieć problem, bo z kolei u mojego Męża imieniny to ważne święto!

  OdpowiedzUsuń
 13. No myślę że jest remis ;).
  A co do imienin ja niby lekceważę ale jak mi bliscy nie złoża-bo zapomnieli to jest mi po prostu przykro.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mi mąż składał życzenia dwa razy przed imieninami. W dniu konkretnym zapomniał. Usprawiedliwiam go jednak bo sama zapomniałam, no i złożył mi je wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale pamiętał. Mój o moich całkowicie zapomniał. No cóż, tym razem obeszło się bez awantury.

   Usuń
 15. Szczerze? Byłoby mi przykro jakby zapomniał o moim święcie, może to głupie, ale cóż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze szczerze ;-)Mi każdego roku było przykro, ale teraz żyjemy w tak zawrotnym tempie, że po prostu szkoda mi czasu na wyrzuty i żale. Póki co myślę o czymś innym. Ale za rok na pewno już nie podaruję!

   Usuń